سالن حشرات
سالن حشرات
امتیاز شما به این بخش:
امتیاز: 2.74 با 107 رای

سالن حشرات

این سالن درشمال محوطه موزه قرار دارد و به منظور آشنایی با انواع بومی و غیر بومی پروانه ها که جزو زیباترین حشرات هستند بر پا شده است. در این سالن علاوه بر به نمایش گذاشتن پروانه ها انواع مختلفی از قاب بالان ، عقرب ها و رتیل ها نیز دیده می شود این بخش بر اساس جغرافیای جانوری به 8 منطقه اصلی برای پراکنش گونه های جانوری تقسیم شده است.

_ قاره کهن Paleartic

_ قاره جدید Nearctic

_ دنیای گرمسیری جدید Neotropical

 _ آفریقای گرمسیری Aftropical

_ هند ومالزی Indo – Malayan

_ استرالیا  Australian

_ جنوبگان Antarctica

 _ جزایراقیانوسی Oceanic Island

در حدود 000/ 20 گونه پروانه درسراسرجهان وجود دارد که درهمه مناطق جغرافیای جانوری به جز منطقه جنوبگان پراکنش دارند. همچنین در این سالن هر منطقه جغرافیایی جانوری را با پروانه های خاص آن منطقه برای نشان دادن تنوع زیستی پروانه های هر منطقه عرضه کرده ایم . این بخش بر اساس جغرافیای جانوری به 8 منطقه اصلی برای پراکنش گونه های جانوری تقسیم شده است.

اطلاعات بیشتر
0
بازدید
0
نظر
0
Article Rating

تصاویر پیوست

سالن حشرات
IMG_1686

IMG_1686.JPG

سالن حشرات
12

12.jpg

سالن حشرات
IMG_1744

IMG_1744.JPG

 

دیدگاه شما

0

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.