سالن 7: زمین شناسی
سالن 7: زمین شناسی
امتیاز شما به این بخش:
امتیاز: 3.62 با 68 رای

سالن 7: زمین شناسی

در این سالن دوران های مختلف زمین شناسی به صورت شماتیک و به صورت دیوراما به نمایش درآمده است. استناد به آیات قرآنی نشان دهنده اهمیت این بخش از دوران صدر اسلام از منظر الهی است. هر یک از دیوراماها، مختصات زیست جانوری و گیاهی و نمایی کلی از هر دوره از زیست زمین را در معرض دید قرار می دهد.
در این بخش سنگوارهای متنوعی نیز به نمایش در آمده اند که قدمت برخی از آنها به بیش از یک میلیارد سال می رسد. این نمونه ها شامل سنگوارهای ”پر کامبرین” یعنی قبل از دوران اول است. از دوران ”پالئوزوئیک” یعنی 542 تا 251 میلیون سال قبل نیز تعدادی اسفنج ، مرجان ، خار پوست ، سفالوپود گردآوری شده است. از دوران ”مزوئیک” یعنی 251 تا 65 میلیون سال پیش نیز تعدادی دو کفه ای، خار پوست، سفالود پود و شکم پا گرد آوری شده و در معرض نمایش قرار گرفته اند. از دوران ”سنوزوئیک” که در بر گیرنده 65 میلیون سال پیش تا عصر حاضر است نیز نمونه های بسیاری از شاخه های مختلف گرد آمده است.
در این سالن می توانید تعداد زیادی از کانی ها و سنگ هایی را مشاهده کنید که از لحاظ دارویی ، صنعتی و ساختمانی کاربرد به سزایی دارند.

اطلاعات بیشتر
0
بازدید
0
نظر
0
Article Rating

تصاویر پیوست

سالن 7: زمین شناسی
1

1.jpg

سالن 7: زمین شناسی
IMG_1715

IMG_1715.JPG

سالن 7: زمین شناسی
IMG_1716

IMG_1716.JPG

سالن 7: زمین شناسی
IMG_1717

IMG_1717.JPG

سالن 7: زمین شناسی
IMG_1719

IMG_1719.JPG

سالن 7: زمین شناسی
IMG_1723

IMG_1723.JPG

سالن 7: زمین شناسی
زمین شناسی

زمین شناسی.jpg

 

دیدگاه شما

0

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.