دات نت نیوک
تاریخ انتشار: دوشنبه 17 تیر 1398
استقرار هتل حشرات در موزه دارآباد

  استقرار هتل حشرات در موزه دارآباد

امتیاز: Article Rating
موزه دارآباد به عنوان یکی از مراکز امن و پناهگاهی برای حیات وحش از استقرار هتل حشرات در موزه دارآباد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی موزه، به نقل از دکتر مجید نوائیان مدیر موزه دارآباد روز یکشنبه 16 تیر ماه سال جاری هتل حشرات به منظور معرفی و حفاظت گونه های متفاوت حشرات ایران مخصوصا به کودکان و نوجوانان طراحی و ساخته شده و نمونه های اولیه برای شناسایی و تحقیق راه اندازی شده است. بنا به گفته نسیم طاهری از دوستداران حیوانات و طراح و سازنده این سازه طبقات پایینی برای سوسکهای خاکزی و جیرجیرکها مناسب سازی شده و طبقات بالایی برای گونه های متفاوت زنبورها، عنکبوتیان و پروانه ها جهت لانه گزینی و زادآوری مهیا گشته است. فتح ا... امیری از مستند سازان برجسته کشور در استقرار هتل حشرات و انجام هماهنگی آن نقش به سزایی داشته است.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • استقرار هتل حشرات در موزه دارآباد
  • استقرار هتل حشرات در موزه دارآباد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.