تماشای پرندگان آسمان موزه دارآباد از دریچه دوربین دو چشمی


موزه  طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد از برگزاری کارگاه آموزشی "آشنایی با پرندگان" ویژه کودکان و نوجوانان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی موزه، بخش آموزش موزه دارآباد با هدف آشنایی هر چه بیشتر کودکان با پرندگان کارگاهی آموزشی را به شکل تئوری و عملی برگزار گردید. شریف زاده مدیر آموزش موزه با اعلام این خبر اظهار داشت: این کارگاه آموزشی روز پنج شنبه 17 مردادماه سال جاری و با حضور 12 کودک و نوجوان علاقمند به طبیعت و حیات وحش برگزار شد. این کارگاه در آغاز به مدت یک ساعت به شکل تئوری برگزار گردید که طی آن با پخش فیلم  و لمس پر پرندگان از نزدیک ، کودکان با تعدادی پرنده آشنا شدند در ادامه با حضور در محوطه موزه و استفاده از دوربین های دو چشمی و spot scope توانستند تعدادی پرنده نظیر دم جنبانک، بلبل خرما، سسک و دلیجه را از نزدیک مشاهده و رصد کنند. وی افزود در پایان کارگاه گروه با گشت در محوطه و سالن های نمایشگاه پرندگان زنده و تاکسیدرمی شده موزه را مشاهده و شناسایی کردند.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.