دات نت نیوک

(آرشیو ماه مرداد 1391)

تعداد یکصد و پنجاه صدف از گونه های مختلف دو کفه ای، گاستروپود، سفالو پود به همراه مرجانها و خارپوستان پس از نام گذاری و استخراج اطلاعات و مشخصات به بخش زمین شناسی موزه افزوده شد.این صدفها، پوسته نمونه های مختلفی از موجودات می باشند که در نقاط مختلف ایران شامل خلیج فارس، دریای عمان و همچنین دریای ژاپ...
چهارشنبه، 25 مرداد 1391 - 11:04
- این پرنده با 26 سانتیمتر طول و با دم و بالهای کوتاه به رنگ سبز، سیاه شفاف و تعداد خالهای فراوان کوچک سفید در جنگلها و نیزارها و در مناطق شهری و در پارکها به چشم می خورد. این پرنده با نام علمیSturnus Vulgaris و نام انگلیسی common starling)) Starlingدر ایران فراوان و همه چیز خوار می باشد.
ﺳﻪشنبه، 24 مرداد 1391 - 11:13
مشخصات فاخته(کبوتر جنگلی): نام علمی: Columba Palumbus نام انگلیسی: Wood Pigeon مشخصات ظاهری: 41 سانتی متر طول و از سایر کبوترها پر جثه تر است و در اطراف گردنش حلقه سفیدی دیده می شود. در هنگام پرواز روی هر دو بالش نوار پهن سفیدی بصورت اریب به چشم می خورد. تغذیه: دانه خوار زیستگاه: در اغلب من...
ﺳﻪشنبه، 24 مرداد 1391 - 11:10

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.