دات نت نیوک
تاریخ انتشار: پنجشنبه 27 دی 1397
بزرگداشت روز هوای پاک در موزه دارآباد

  بزرگداشت روز هوای پاک در موزه دارآباد

امتیاز: Article Rating
موزه دارآباد به مناسبت روز هوای پاک جشنواره شهر خورشیدی را با حضور پر شور کودکان و والدینشان برپا نمود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، به نقل از دکتر مجید نوائیان مدیر موزه دارآباد تعداد 60 نفر از نوآموزان همراه والدین خود در جشنواره شهر خورشیدی شرکت کردند. این نونهالانضمن آشنایی با انرژی خورشیدی به عنوان یک منبع انرژی پاک با استفاده از اقلام بازیافتی، سلول خورشیدی و آرمیچر اقدام به ساخت حشره خورشیدی، آبگرمکن، ماشین لباسشویی و ... پرداختند.گفتنی است این کارگاهها هر هفته با هدف آشنایی با انرژی های پاک در موزه دارآباد برگزار می شود و علاقمندان به شرکت در این کلاسها می توانند به سایت موزه به نشانی www.darabadmuseum.ir مراجعه نمایند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • بزرگداشت روز هوای پاک در موزه دارآباد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.