دات نت نیوک
تاریخ انتشار: دوشنبه 14 آبان 1397
آغاز انجام واکسیناسیون روباههای موزه  دارآباد

  آغاز انجام واکسیناسیون روباههای موزه دارآباد

امتیاز: Article Rating
موزه دارآباد به عنوان یکی از مراکز امن در راستای نگهداری و حفظ سلامت روباهها از انجام واکسیناسیون آنها به منظور جلوگیری از هر گونه بیماری در آنها خبر داد.
به گزارش روابط عمومی موزه، به نقل از دکتر مجید نوائیان مدیر موزه دارآباد، سه قلاده روباهی که در موزه نگه داری می شوند با تشخیص دامپزشک شروع به دریافت واکسیناسیون هاری و چهارگانه کردند.
گفتنی است چندی پیش این سه توله روباه به عنوان حیوان مکشوفه از یکی از شهروندان تحویل گرفته شد که با توجه به شرایط نامساعد و سن پایین امکان زندگی در طبیعت را نداشتند، از این رو پس از انجام معاینات لازم توسط دامپزشک در قرنطینه نگه داری شده سپس به قفسهای محوطه موزه انتقال یافتند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • آغاز انجام واکسیناسیون روباههای موزه  دارآباد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.