دات نت نیوک
تاریخ انتشار: چهارشنبه 09 اسفند 1396
برگزاری سی نهمین نشست تخصصی تهران شناسی در موزه دارآّباد

  برگزاری سی نهمین نشست تخصصی تهران شناسی در موزه دارآّباد

امتیاز: Article Rating
موزه دارآباد به عنوان یکی از قطبهای گردشگری شهردار تهران، پذیرای سی نهمین نشست تخصصی تهران شناسی ستاد گردشگری شهرداری منطقه یک بود.
به گزارش روابط عمومی موزه، به نقل از دکتر مجید نوائیان مدیر موزه دارآباد روز سه شنبه 8 اسفند ماه سال جاری، سی نهمین نشست تخصصی تهران شناسی با موضوعیت تنوع زیستی در شهر تهران برگزار شد. در این نشست که با حضور دکتر محمود منیعی تهران شناس و مشاور شهردار منطقه یک، مهندس کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک، مهندس لیلاز شهردار ناحیه 5، دکتر مجید نوائیان محقق و مدیر موزه دارآباد، مهندس چیذری مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران و دکتر تاجبخش و دکتر میثمی مشاوران علمی موزه داراباد همچنین چندین تن از مدیران شهری و تعدادی از شهروندان منطقه یک حضور داشتند به بررسی اهمیت موزه ها در شهر تهران پرداخته شد.
در این مراسم ابتدا دکتر منیعی در خصوص اهمیت گردشگری سپس دکتر مجید نوائیان محقق و مدیر موزه دارآباد به بین توضیحاتی پیرامون اهمییت موزه های تاریخ طبیعی بخصوص موزه دارآباد در شهر تهران پرداختند. وی در خصوص تنوع زیستی انواع گونه های جانوری بخصوص پرندگان توضیحاتی ارائه داد. دکتر تاجبخش ، دکتر میثمی و مهندس چیذری مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در این نشست بر لزوم شناخت هر چه بیشتر موزه ها، توجه به اهمیت آنها و بهره گیری از آنها در گردشگری خانواده تأکید کرد.
در پایان بازدید از کلیه سالنهای موزه انجام شد و با توضیحات مهندس چیذری و کاظمی خواه یکی از کارشناسان موزه ، گروه با با نمون های زنده، تاکسیدرمی شده و سنگها و صدفها آشنا شدند.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • برگزاری سی نهمین نشست تخصصی تهران شناسی در موزه دارآّباد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.