برگزاری آئین گشایش تالار زنده یاد دکتر درویش در موزه دارآباد


موزه دارآباد در راستای بزرگداشت بزرگان و دانشمندان علوم مختلف بخصوص علوم مرتبط با حیطه کاری خود همچون  زیست شناسی  همچنین ایجاد تعاملات سازنده با بخشهای مرتبط نظیر انجمنهای علمی از برگزاری آئین گشایش تالار زنده یاد دکتر درویش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موزه، به نقل از دکتر مجید نوائیان مدیر موزه دارآباد، روز پنجشنبه 7 دی ماه سال جاری به دنبال برگزاری مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شادروان دکتر جمشید درویش در دانشکده زیست شناسی دانشگاه تهران، آئین گشایش تالار زنده یاد دکتر درویش با همکاری انجمن زیست شناسی ایران برگزار شد. در این مراسم که با حضور مهندس سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک،  اعضای هیئت مدیره انجمن زیست شناسی ایران و خانواده مرحوم درویش  برگزار شد،ضمن معرفی این استاد برجسته از زبان بزرگان و متخصصین عرصه زیست شناسی کشور همچنین همسر ایشان، یکی از سالنهای موزه بنام زنده یاد استاد درویش و به منظور تخصیص مکانی جهت تحقیقات و بررسی های علمی از سوی اساتید و متخصصین انجمن زیست شناسی ایران تعیین گردید. از جاذبه های به یاد ماندنی این مراسم تهیه تابلویی از چهره شادروان دکتر جمشید درویش بود که توسط  بزرگان، اندیشمندان، دوستان و خانواده مرحوم به امضا رسید تا به رسم یادبود در تالار موسوم به ایشان به نمایش درآید.

گفتنی است  ، دکتر جمشید درویش عضو وابسته گروه علوم پایه فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، استاد زیست شناسی دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس اسبق دانشگاه بیرجند روز چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶درگذشت. شادروان آقای دکتر درویش در سال 1387 به عنوان استاد نمونه کشور انتخاب شد. ایشان مؤسس مرکز پژوهشی جانورشناسی دانشگاه فردوسی مشهد بود و از سال 1392 تاکنون ریاست آن را به عهده داشت.

 

 


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.