دات نت نیوک
تاریخ انتشار: چهارشنبه 04 شهریور 1394
برگزاری بازدید علمی کارشناسان موزه دارآباد

  برگزاری بازدید علمی کارشناسان موزه دارآباد

امتیاز: Article Rating

 

موزه دارآباد در راستای ارتقای سطح علمی کارشناسان ، الهام گرفتن از طرح های مرتبط و آشنایی با شیوه ی نگهداری حیوانات در مکان های مشابه کاری از بازدید علمی - اموزشی کارشناسان خود از باغ وحش ارم توسط بخش روابط عمومی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی موزه، صبح روز سه شنبه 3 شهریور ماه سال جاری دکتر نواییان مدیریت موزه، کارشناسان و تعدادی از تکنسین های بخش زنده موزه دارآباد طی بازدید علمی - آموزشی عازم باغ وحش ارم شدند. فاطمه باباکاظمی مسئول روابط عمومی موزه دارآباد با اعلام این خبر افزود : دراین بازدید که با هدف آشنایی هرچه بیشترکارشناسان با حیات وحش ایران و جهان، شیوه مراقبت از حیوانات در مکان های نگهداری و نیازسنجی امکانات موجود در این مراکز برگزار گردید ، دکتر معماریان دامپزشک باغ وحش ارم نیز گروه را همراهی کرد و به ارائه توضیحات پیرامون گونه های موجود در باغ وحش پرداخت. در خاتمه نیز بازدید از موزه پول انجام گرفت و کارشناسان با توضیحات کارشناس مربوطه با واحدهای پولی و سکه های دوره های مختلف تاریخی و نحوه داد وستد در گذشته آشنا شدند.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • برگزاری بازدید علمی کارشناسان موزه دارآباد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.