دات نت نیوک

کاشت نهال یادمان 16 شهید آتش نشان در موزه دارآباد 

 شبکه رادیویی تهران در روز درختکاری با حضور مدیر عامل آتش نشانی تهران، یادمان 16 شهید آتش نشان حادثه مجتمع پلاسکو را در موزه طبیعت و حیات وحش ایران(دارآباد) برگزار می کند.

 رادیو تهران و موزه دارآباد با این باور اند كه محيط زيست و طبيعت به عنوان بستر واقعي براي بقاء و تعالي انسان ها و پيوند دهنده آرمان هاي مشترك بشري و صلح و دوستي بايد همواره مورد احترام و حفاظت قرار گيرد و تشويق مشاركت عمومي و تقويت زمينه هاي مشاركت فعال مردم و ارتباط بين سازمان ها وتشكل هاي غير دولتي زيست محيطي به منظور پايداري صلح عادلانه و حراست از محيط زيست نقش به سزا و کلیدی دارد، بر این اساس برای اولین بار به شکل مشترک توسط رادیو تهران و موزه طبیعت و حیات وحش ایران( دارآباد ) ویژه برنامه "درخت دوستی" برگزار می شود.

این جشن با هدف گسترش توانمندي و روحيه همكاري براي حفاظت از محيط زيست و فضای سبز و ايفاي نقش چشمگير در عزم ملي براي توسعه پايدار و كمك به اقدامات و تدابير پيشگيرانه در زمينه سياست ها، برنامه ها، طرح ها و فعاليت هاي اثرگذار بر محيط زيست در تاریخ 15 اسفند ماه 95 مقارن با روز درختکاری با همکاری موزه طبیعت و حیات وحش ایران(دارآباد) با شعار " آسمان آبی شهرم، سلام" و با  حضور هنرمندان، بازیگران سینما و تلویزیون، ورزشکاران و مسئولین عالی رتبه ورزشی، دوستداران محیط زیست و مخاطبین رادیو تهران از ساعت 10 تا 11 و 30 دقیقه در موزه دارآباد برگزار می شود.

در حاشیه این جشن اهدای نهال به شهروندان صورت خواهد گرفت و کاشت نهال توسط مدعوین این جشن اعم از مسئولین نهادها و سازمان و پیشکسوتان عرصه بازیگری، ورزشی و ... انجام می شود.

 


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

17 دی 1398
 

 

برگزاری آیین رونمایی از کتاب پروانه های ایران

پروانه‌های ایران در موزه دارآباد رونمایی می‌شوند کتاب «راهنمای میدانی پروانه‌های ایران» تألیف علیرضا نادری، عصر چهارشنبه...

15 دی 1398
 

 

اطلاعیه تعطیلی موزه دارآباد روز دوشنبه ۱۶ دی ماه

به اطلاع کلیه بازدید کنندگان می رساند به مناسبت تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی موزه دارآباد فردا ۱۶ دی ماه تعطیل می ...

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.