کاشت نهال یادمان 16 شهید آتش نشان در موزه دارآباد 

 شبکه رادیویی تهران در روز درختکاری با حضور مدیر عامل آتش نشانی تهران، یادمان 16 شهید آتش نشان حادثه مجتمع پلاسکو را در موزه طبیعت و حیات وحش ایران(دارآباد) برگزار می کند.

 رادیو تهران و موزه دارآباد با این باور اند كه محيط زيست و طبيعت به عنوان بستر واقعي براي بقاء و تعالي انسان ها و پيوند دهنده آرمان هاي مشترك بشري و صلح و دوستي بايد همواره مورد احترام و حفاظت قرار گيرد و تشويق مشاركت عمومي و تقويت زمينه هاي مشاركت فعال مردم و ارتباط بين سازمان ها وتشكل هاي غير دولتي زيست محيطي به منظور پايداري صلح عادلانه و حراست از محيط زيست نقش به سزا و کلیدی دارد، بر این اساس برای اولین بار به شکل مشترک توسط رادیو تهران و موزه طبیعت و حیات وحش ایران( دارآباد ) ویژه برنامه "درخت دوستی" برگزار می شود.

این جشن با هدف گسترش توانمندي و روحيه همكاري براي حفاظت از محيط زيست و فضای سبز و ايفاي نقش چشمگير در عزم ملي براي توسعه پايدار و كمك به اقدامات و تدابير پيشگيرانه در زمينه سياست ها، برنامه ها، طرح ها و فعاليت هاي اثرگذار بر محيط زيست در تاریخ 15 اسفند ماه 95 مقارن با روز درختکاری با همکاری موزه طبیعت و حیات وحش ایران(دارآباد) با شعار " آسمان آبی شهرم، سلام" و با  حضور هنرمندان، بازیگران سینما و تلویزیون، ورزشکاران و مسئولین عالی رتبه ورزشی، دوستداران محیط زیست و مخاطبین رادیو تهران از ساعت 10 تا 11 و 30 دقیقه در موزه دارآباد برگزار می شود.

در حاشیه این جشن اهدای نهال به شهروندان صورت خواهد گرفت و کاشت نهال توسط مدعوین این جشن اعم از مسئولین نهادها و سازمان و پیشکسوتان عرصه بازیگری، ورزشی و ... انجام می شود.

 


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

بازدید کودکان کار و خیابان تحت پوشش مرکز پرتو منطقه یک از موزه دارآباد
03 تیر 1399
 

 

بازدید کودکان کار و خیابان تحت پوشش مرکز پرتو منطقه یک از موزه دارآباد

موزه دارآباد به عنوان یکی از مراکز تفریحی گردشگری منطقه پذیرای تعدادی از کودکان کار مرکز پرتو بود. به گزارش روابط عمو...

موزه دارآباد میزبان هر ساله پرندگان مهاجر
03 تیر 1399
 

 

موزه دارآباد میزبان هر ساله پرندگان مهاجر

موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص و داشتن تنوع گیاهی غنی هر ساله میزبان پرندگان مهاجر...

معرفی موزه دارآباد در برنامه تلویزیونی "در ایران " از شبکه جام جم
03 تیر 1399
 

 

معرفی موزه دارآباد در برنامه تلویزیونی "در ایران " از شبکه جام جم

موزه دارآباد به عنوان یک قطب گردشگری و طبیعت گردی شمال تهران از حضور گروه فیلم برداری برنامه تلویزیونی "در ایران&qu...

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.