پیکر محمد علی اینانلو در دامان طبیعت آرام گرفت


موزه دارآباد در راستای اشاعه فرهنگ احترام به طبیعت و طبیعت دوستان از حضور مدیریت و پرسنل خود در مراسم تشییع پیکر محمد علی اینانلو خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موزه، روز دوشنبه 14 دی ماه سال جاری دکترمجید نوائیان به همراه پرسنل موزه دارآباد در مراسم تشییع پیکر محمد علی اینانلو پیشکسوت عرصه طبیعت گردی ایران شرکت کردند. این مراسم که از 9 صبح از مقابل مسجد بلال صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز گردیده بود با قرار گرفتن پیکر اینانلو بر دستان دوستداران محیط زیست به اوج رسید . در این مراسم شخصیت هایی نظیر اسکوئی گوینده رادیو ، جهانگیرکوثری مجری صدا و سیما و دکتر نوائیان مدیر موزه دارآباد سخنرانی کردند. دکتر مجید نوائیان که مدتها با اینانلو همراه بود به شخصیت فرهیخته وی اشاره کرد و با ایراد جملاتی دلنشین سعی کرد که آلام درونی خود با پیکر بی جان اینانلو سخن بگوید. در پایان دوستداران محمد اینانلو وی را تا روستای عصمت آباد قزوین منزل جاودانه او بدرقه کردند. 


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.