دات نت نیوک

پوشش خبری از تکثیر موفق پرندگان در موزه دارآباد


 موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد از حضور خبرنگاران واحد مرکزی خبر جهت پوشش خبری تکثیر موفق پرندگان در موزه دارآباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موزه، موزه دارآباد با بهره گیری از تدابیر کارشناسانه ی  دکتر نواییان مدیریت موزه و اجرایی  شدن این تدابیر توسط کارشناسان و تکنسین های بخش زنده موفق به تکثیر تعدادی از پرندگان خود شد. این مسئله مورد توجه رسانه ها از جمله خبرنگاران رسانه ملی قرار گرفت و به دنبال آن گروهی از واحد مرکزی خبر در موزه حاضر شدند و با تهیه گزارش از روند تکثیر و طرح سؤالاتی از دکتر نواییان ، مهندس چیذری مدیر نمایشگاه و آقا رباط جزی تکنسین بخش زنده به پوشش خبری این موضوع پرداختند. در این بین دکتر نواییان همراه گروه خبرنگاران در محل نگهداری این پرندگان حاضر شدند و اطلاعاتی پیرامون تعداد گونه های تکثیر شده ، نحوه نگه داری ، شیوه تکثیر  و ... در اختیار خبرنگاران قرار دادند.

گفتنی است این پرندگان شامل طاووس، کبک، قرقاوول و مرغ شاخدار می باشند که پس از بیرون آمدن از تخم با مکمل های غذایی و دان مخصوص غذا داده شده و در قفس های جداگانه در قرنطیه نگهداری می شوند. در حال حاضر بزرگترین آنها حدودا" دو ماهه است که به لحاظ سلامت در شرایط مطلوبی به سر می برد.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

17 دی 1398
 

 

برگزاری آیین رونمایی از کتاب پروانه های ایران

پروانه‌های ایران در موزه دارآباد رونمایی می‌شوند کتاب «راهنمای میدانی پروانه‌های ایران» تألیف علیرضا نادری، عصر چهارشنبه...

15 دی 1398
 

 

اطلاعیه تعطیلی موزه دارآباد روز دوشنبه ۱۶ دی ماه

به اطلاع کلیه بازدید کنندگان می رساند به مناسبت تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی موزه دارآباد فردا ۱۶ دی ماه تعطیل می ...

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.