پوشش خبری از تکثیر موفق پرندگان در موزه دارآباد


 موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد از حضور خبرنگاران واحد مرکزی خبر جهت پوشش خبری تکثیر موفق پرندگان در موزه دارآباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موزه، موزه دارآباد با بهره گیری از تدابیر کارشناسانه ی  دکتر نواییان مدیریت موزه و اجرایی  شدن این تدابیر توسط کارشناسان و تکنسین های بخش زنده موفق به تکثیر تعدادی از پرندگان خود شد. این مسئله مورد توجه رسانه ها از جمله خبرنگاران رسانه ملی قرار گرفت و به دنبال آن گروهی از واحد مرکزی خبر در موزه حاضر شدند و با تهیه گزارش از روند تکثیر و طرح سؤالاتی از دکتر نواییان ، مهندس چیذری مدیر نمایشگاه و آقا رباط جزی تکنسین بخش زنده به پوشش خبری این موضوع پرداختند. در این بین دکتر نواییان همراه گروه خبرنگاران در محل نگهداری این پرندگان حاضر شدند و اطلاعاتی پیرامون تعداد گونه های تکثیر شده ، نحوه نگه داری ، شیوه تکثیر  و ... در اختیار خبرنگاران قرار دادند.

گفتنی است این پرندگان شامل طاووس، کبک، قرقاوول و مرغ شاخدار می باشند که پس از بیرون آمدن از تخم با مکمل های غذایی و دان مخصوص غذا داده شده و در قفس های جداگانه در قرنطیه نگهداری می شوند. در حال حاضر بزرگترین آنها حدودا" دو ماهه است که به لحاظ سلامت در شرایط مطلوبی به سر می برد.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

بازدید کودکان کار و خیابان تحت پوشش مرکز پرتو منطقه یک از موزه دارآباد
03 تیر 1399
 

 

بازدید کودکان کار و خیابان تحت پوشش مرکز پرتو منطقه یک از موزه دارآباد

موزه دارآباد به عنوان یکی از مراکز تفریحی گردشگری منطقه پذیرای تعدادی از کودکان کار مرکز پرتو بود. به گزارش روابط عمو...

موزه دارآباد میزبان هر ساله پرندگان مهاجر
03 تیر 1399
 

 

موزه دارآباد میزبان هر ساله پرندگان مهاجر

موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص و داشتن تنوع گیاهی غنی هر ساله میزبان پرندگان مهاجر...

معرفی موزه دارآباد در برنامه تلویزیونی "در ایران " از شبکه جام جم
03 تیر 1399
 

 

معرفی موزه دارآباد در برنامه تلویزیونی "در ایران " از شبکه جام جم

موزه دارآباد به عنوان یک قطب گردشگری و طبیعت گردی شمال تهران از حضور گروه فیلم برداری برنامه تلویزیونی "در ایران&qu...

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.