دات نت نیوک
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 16 مهر 1392
پوشش خبری از تکثیر موفق پرندگان در موزه دارآباد

  پوشش خبری از تکثیر موفق پرندگان در موزه دارآباد

امتیاز: Article Rating

 موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد از حضور خبرنگاران واحد مرکزی خبر جهت پوشش خبری تکثیر موفق پرندگان در موزه دارآباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موزه، موزه دارآباد با بهره گیری از تدابیر کارشناسانه ی  دکتر نواییان مدیریت موزه و اجرایی  شدن این تدابیر توسط کارشناسان و تکنسین های بخش زنده موفق به تکثیر تعدادی از پرندگان خود شد. این مسئله مورد توجه رسانه ها از جمله خبرنگاران رسانه ملی قرار گرفت و به دنبال آن گروهی از واحد مرکزی خبر در موزه حاضر شدند و با تهیه گزارش از روند تکثیر و طرح سؤالاتی از دکتر نواییان ، مهندس چیذری مدیر نمایشگاه و آقا رباط جزی تکنسین بخش زنده به پوشش خبری این موضوع پرداختند. در این بین دکتر نواییان همراه گروه خبرنگاران در محل نگهداری این پرندگان حاضر شدند و اطلاعاتی پیرامون تعداد گونه های تکثیر شده ، نحوه نگه داری ، شیوه تکثیر  و ... در اختیار خبرنگاران قرار دادند.

گفتنی است این پرندگان شامل طاووس، کبک، قرقاوول و مرغ شاخدار می باشند که پس از بیرون آمدن از تخم با مکمل های غذایی و دان مخصوص غذا داده شده و در قفس های جداگانه در قرنطیه نگهداری می شوند. در حال حاضر بزرگترین آنها حدودا" دو ماهه است که به لحاظ سلامت در شرایط مطلوبی به سر می برد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • پوشش خبری از تکثیر موفق پرندگان در موزه دارآباد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.