نشست تخصصی تنوع زیستی در موزه دارآباد


موزه دارآباد در راستای حفاظت و استفاده پایدار از تنوع زیستی با سازمان حفاظت  از محیط زیست و فعالان این عرصه اقدام به برگزاری نشستی نمود

به گزارش روابط عمومی موزه ، به نقل از مجید نوائیان مدیر موزه ، در روز یکشنبه  30 شهریور ماه سال جاری در جلسه ای با حضور نماینده سازمان حفاظت از محیط زیست در بخش  IUCN   و فعالان این حوزه به تبادل نظر در خصوص مباحث حیات وحش ، شکار ، ارتباط جوامع محلی ، آموزش شکارچی ها و ... پرداختند .

وی افزود : هدف از این نشست ارتقاء سرانه حیات وحش و تنوع زیستی در کشور ، عدم صدور پروانه شکار در فصل های نامناسب ، ایجاد ارتباط  بهتر شکارچی و محیط بان  و ... می باشد .


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.