موزه دارآباد میزبان هر ساله پرندگان مهاجر

موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص و داشتن تنوع گیاهی غنی هر ساله میزبان پرندگان مهاجر عبوری می باشد.

به گزارش روابط عمومی موزه ، به نقل از دکتر مجید نوائیان، موزه دارآباد با توجه به موقعیت مکانی واقع در شمال شهر تهران و دارا بودن گونه های خاصی از درختان مکان مناسبی برای مهاجرت پرندگانی نظیر توکای سیاه ( Turdus merul) ، دارکوب سوری (دارکوب باغی   ( ( Dendrocopos syriacus ) ، دلیجه (Falco tinnunculus) و ... می باشد. همچنین با توجه به زندگی شهر نشینی و مشکلات آن کمتر فرصتی برای تماشای پرندگان به صورت آزاد در طبیعت وجود دارد ، لذا موزه دارآباد با شرایط موجود بهترین مکان برای مشاهده پرندگان مهاجر در این فصل می باشد.

وی در ادامه افزود : علاقه مندان به پرنده نگری میتوانند با مراجعه به کتابخانه موزه دارآباد و استفاده از کتاب راهنمای میدانی پرندگان علاوه برشناسایی اولیه نسبت به فرم ، ظاهر و اطلاعات تخصصی پرنده ها میتوانند در محوطه موزه دارآباد به مشاهده پرنده ها مشغول و عکس های بسیار ارزشمندی را ثبت نمایند 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.