دات نت نیوک

غرس 16 نهال یادمان شهدای آتش نشان در موزه دارآباد


 

موزه دارآباد با همکاری شبکه رادیویی تهران طی برنامه ای با نام "درخت دوستی" با کاشت 16 نهال درخت یاد شهدای آتش نشان را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، روز یکشنبه 15 اسفند ماه سال 95 مقارن با روز درختکاری جشنی با حضور تعدادی از مسئولین خانواده ها و دانش آموزان در موزه دارآباد برگزار گردید. این برنامه با نام درخت دوستی با موضوع آشنایی هر چه بیشتر عموم و شهروندان با محیط زیست و درختان همچنین بهبود وضعیت محیط زیست شهری از ساعت 10 الی 12:30 دقیقه با همکاری موزه دارآباد، شبکه رادیویی تهران ( پخش زنده ) و شهروند برگزار شد. از جاذبه های این برنامه حضور گرم تعدادی از آتش نشانان سرفراز کشور، استفاده از موسیقی های شاد و ترانه های زیست محیطی، استقرار درخت آرزوها و اویختن آرزوهای کودکان بر آن، حضور هنرمندانی نظیر علی سلیمانی ، شهرام زندی ، برگزاری مسابقه زیست محیطی و اهدای جوایز به برگزیدگان و ... و اشاره کرد.

از جمله مسئولین حاضر در برنامه به دکتر بازگیر معاون مدیر کل و رئیس اداره محیط زیست شهر تهران، خسروی داور بین الملل فوتبال، معدن کن رئیس رادیو تهران و دکتر نوائیان مدیر موزه دارآباد می توان اشاره کرد که در انتهای مراسم با حضور این مسئولین تعداد 16 نهال یادمان شهدای آتش نشان غرس گردید.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

17 دی 1398
 

 

برگزاری آیین رونمایی از کتاب پروانه های ایران

پروانه‌های ایران در موزه دارآباد رونمایی می‌شوند کتاب «راهنمای میدانی پروانه‌های ایران» تألیف علیرضا نادری، عصر چهارشنبه...

15 دی 1398
 

 

اطلاعیه تعطیلی موزه دارآباد روز دوشنبه ۱۶ دی ماه

به اطلاع کلیه بازدید کنندگان می رساند به مناسبت تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی موزه دارآباد فردا ۱۶ دی ماه تعطیل می ...

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.