طبقه بندی سیستماتیک و علمی نمونه های تاکسیدرمی موزه دارآباد


موزه دارآباد به عنوان یکی از موزه های جذاب و دیدنی شمال تهران اقدام به جانمایی جدید نمونه های خود نمود.

به گزارش روابط عومی موزه ، به نقل از دکتر مجید نوائیان ، تعدادی از کارشناسان بخش نمایشگاهی به همراه تاکسیدرمیست موزه و نیروهای خدمات شروع به طبقه بندی  نمونه ها بر اساس زیستگاه  آن ها نمودند و علاوه بر جابه جایی  به نظافت و بادگیری نمونه ها جهت حفظ  سلامت بازدیدکنندگان گرامی پرداختند.

علاقه مندان به حیات وحش میتوانند با رعایت پروتکل های بهداشتی همه روزه به جز شنبه ها  و ایام سوگواری از ساعت 8 تا 20  از موزه دارآباد دیدن نمایند.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.