رهاسازی عقاب طلایی توسط موزه دارآباد در منطقه حفاظت شده ورجین


موزه دارآباد به عنوان یکی از مراکز امن در حمایت و حفاظت از محیط زیست و حیات وحش از رها سازی یک عدد عقاب طلایی خبر داد. به گزارش روابط عمومی موزه ، به نقل از دکتر مجید نوائیان مدیرموزه دارآباد در روز پنجشنبه مورخ 1خرداد ماه سال جاری تعداد یک عدد عقاب طلایی در منطقه  ورجین  رهاسازی شد تا به محیط زیست خود بازگردد.

عقاب‌های طلایی دارای شش زیر گونه در کل جهان می‌باشند ، عقاب طلایی به عنوان بهترین پرنده در میان سایر عقابها و دیگر پرندگان شکاری شناخته شده است.

 این پرنده در ارتفاع 3600 متری زندگی میکند و ازپنجه‌های بسیار محکم و قوی ای برخوردار است و می‌تواند طعمه‌هایی تا وزن ۸ کیلوگرم را نیز حمل کنند.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.