رهاسازی روباه توسط موزه دارآباد در منطقه ورجین


موزه دارآباد به عنوان یکی از مراکز امن در حمایت و حفاظت از محیط زیست و حیات وحش از رهاسازی تعدادی روباه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری موزه، به نقل از دکتر مجید نوائیان مدیر موزه دارآباد روز پنجشنبه 30خرداد ماه سال جاری تعداد دو قلاده توله روباه معمولی که چندی پیش توسط یک شهروند به موزه تحویل داده شد پس از مدتی نگهداری، رسیدگی و آمادگی در منطقه حفاظت شده ورجین رهاسازی شد. در این رهاسازی دکتر مجید نوائیان به همراه تعدادی از کارشناسان همچنین سالاری سر محیط بان گلندوک در منطقه حفاظت شده ورجین حضور داشتند روباه ها پس از سیراب شدن در ارتفاعات منطقه آزاد شدند.در پایان دکتر نوائیان به پاس خدمات عباس سالاری سر محیط بان منطقه از وی قدردانی به عمل آورد.

 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.