راهیابی گیلگمش به کتابخانه موزه دارآبادموزه دارآباد در پی تکمیل و غنی سازی مجموعه کتب تخصصی خود در عرصه محیط زیست از اضافه شدن فصلنامه گیلگمش به کتابخانه موزه دارآباد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک به نقل از دکتر مجید نوائیان 11 جلد از فصلنامه تخصصی گیلگمش دردو زبان فارسی و انگلیسی به گنجینه کتابها کتابخانه مجموعه افزوده شد. مهسا کاظمی خواه مسئول کتابخانه موزه دارآباد در این باره اضافه کرد: حماسه گیلگمش بنا به روایتی، کهن‌ترین حماسه جهان بوده و حدود چهار هزار سال قدمت دارد این حماسه سیر تکامل روح انسان و در نهایت سرنوشت محتوم او را روایت می‌کند و در واقع اسطوره گیلگمش عامل کنش میان فرهنگ و طبیعت است وی افزود: این نشریه با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران و جهان، بررسی ساختارهای فرهنگی، بافت‌های تاریخی، معرفی اقوام و ملل گوناگون و آداب و رسوم و آئین‌های مذهبی، هنر و صنایع‌دستی مربوط به آنها فعالیت می کند. رسالت این مجموعه ایجاد تعامل میان همه اقشار جامعه برای حفظ محیط زیست، آثار تاریخی و میراث ملی و جهانی است.
گفتنی است این فصلنامه در 11 جلد شامل 6 نسخه فارسی و 4 انگلیسی در کتابخانه موزه دارآباد موجود می باشد و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 02196027634 تماس حاصل نمایند.

.

 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.