دکتر صدوق دوستدار محیط زیست درگذشت


 

موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد از درگذشت دکتر محمد باقر صدوق از دوستداران و فعالان عرصه محیط زیست کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موزه، روز یکشنبه 22 فروردین 95 دکتر محمد باقر صدوق از  فعالان عرصه  محیط زیست و از مدیران سابق محیط زیست کشور دار فانی را وداع گفت.

گفتنی است وی که دارای دکترای علوم محیط زیست است مدرک کارشناسی شیمی از دانشگاه تبریز و فوق لیسانس مهندسی محیط زیست است.علاوه بر این ، او کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی را نیز داراست.

دکتر صدوق فرزند روحانی مبارز ، شهید حجت السلام و المسلمین محمد صادق صدوق است. وی که در سال 1329 در شهر قم به دنیا آمد دارای سوابق مدیریتی متعددی در زمینه محیط زیست است. او در سال های پس از انقلاب دارای سمت هایی از قبیل کارشناس محیط زیست ، مدیر کل محیط زیست استان خراسان ، مدیر کل محیط زیست استان مرکزی ،مدیر کل محیط زیست استان هرمزگان، مدیر کل محیط زیست استان تهران، سرپرست دفتر برنامه ریزی سازمان محیط زیست و سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان بوده است. دکتر صدوق هم اکنون مدیرکل محیط زیست استان تهران است.

 


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

مصاحبه مدیرموزه دارآباد درباره زمستان گذرانی حیات وحش با رادیو تهران
21 بهمن 1399
 

 

مصاحبه مدیرموزه دارآباد درباره زمستان گذرانی حیات وحش با رادیو تهران

دکتر مجید نوائیان ، مدیر موزه دارآباد به عنوان یک طرفدار حفظ محیط زیست میزبان شبکه رادیوویی تهران بود . به گزارش روا...

انعقاد تفاهم نامه همکاری موزه دارآباد و دانشگاه آزاد
05 بهمن 1399
 

 

انعقاد تفاهم نامه همکاری موزه دارآباد و دانشگاه آزاد

تفاهم نامه همکاری بین موزه دارآباد با دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با هدف تبدیل علم به عمل و فناوری منعقد شد . ...

افزودن  بمب های آتشفشانی به مجموعه نمونه های زمین شناسی موزه دارآباد
24 دی 1399
 

 

افزودن بمب های آتشفشانی به مجموعه نمونه های زمین شناسی موزه دارآباد

موزه دارآباد در راستای تکمیل نمونه های زمین شناسی از اضافه شدن تعدادی بمب آتشفشانی خبر داد . به گزارش روابط عمومی موز...

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.