برگزاری کارگاه آموزشی روز درختکاری در موزه دارآباد


 

موزه دارآباد در راستای اقدامات آموزشی خود و در پیشبرد اهداف زیست محیطی مجموعه از برگزاری کارگاه کودک، درخت، طبیعت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، روز یکشنبه 16 اسفند ماه سال جاری و به مناسبت روز درختکاری تعداد 50 نفر از خردسالان و کودکان شهر تهران در کارگاه یکروزه کودک ،درخت ، طبیعت شرکت کردند. باقری مدیر بخش آموزش با اعلام این خبر افزود: این کودکان پس از بازدید از سالنها و آشنا شدن با نمونه های موجود در موزه آموختند تا چگونه درخت بکارند ، درختان چه فایده هایی برای انسانها دارند و از چه بخشهایی تشکیل شده اند ، همچنین در ادامه با لانه سازی پرندگان با مواد بازیافتی و  ویژگیهای پرندگان آشنا شدند، حیواناتی نظیر مار ، خوکچه هندی، ایگوانا و آگاما را از نزدیک لمس کردند و با همکاری اداره بازیافت منطقه جایزه گرفتند. وی در ادامه اظهار داشت: در انتهای  کارگاه کودکان با گیاهان آشنا شدند، خاک را لمس کردند و توانستند نشاها و نهال های درختان را در محوطه موزه در خاک بنشانند.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.