دات نت نیوک
تاریخ انتشار: پنجشنبه 30 آبان 1392
برگزاری کارگاه آموزشی "بازی کنیم، بنوشیم، بسازیم" در موزه دارآباد

  برگزاری کارگاه آموزشی "بازی کنیم، بنوشیم، بسازیم" در موزه دارآباد

امتیاز: Article Rating

موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد با همکاری تیم آموزشی انجمن طرح سرزمین کارگاه آموزشی خود را توسط بخش اموزش ویژه کودکان در مقطع ابتدایی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی موزه، روز دوشنبه 27 آبانماه سال جاری، بخش آموزش موزه دارآباد با همکاری انجمن طرح سرزمین کارگاه آموزشی زیست محیطی خود را در زمینه بازیافت، کم کردن حجم پسماند و همچنین شناسایی گونه های حیات وحش دارای رده های حفاظتی برگزار کرد. این کارگاه در بخش بازی کنیم با ساخت پازل و دادن کارت شناسایی مربوط به 6 گونه تحت حفاظت شامل: زاغ بور، پلنگ ایرانی ، شنگ معمولی، گور ایرانی، خرس سیاه و دلفین بینی بطری حفاظت از تنوع زیستی را به کودکان اموخت. همچنین در بخش بنوشیم با پاکت های قابل بازیافت محتوی نوشیدنی از کودکان پذیرایی کرد و در ادامه کارگاه را در بخش بسازیم با بهره گیری از پاکتهای نوشیدنی و آموزش ساخت انواع وسایل قابل استفاده نظیر جامدادی و وسایل تزیینی پیش برد. در یایان در راستای ایجاد روابط نزدیکتر میان کودکان و حیات وحش حیواناتی نظیر کورمار و خارپشت را جهت لمس کودکان به کارگاه آورد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • برگزاری کارگاه آموزشی "بازی کنیم، بنوشیم، بسازیم" در موزه دارآباد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.