برگزاری مراسم گردهمایی تجلیل از پیشکسوتان ورزشی و فرهنگی کشور در موزه دارآباد


 

موزه دارآباد در راستای نهادینه سازی فرهنگ پهلوان پروری و احترام به پیشکسوتان عرصه ورزش اقدام به میزبانی گردهمایی تجلیل از پیشکسوتان ورزشی و فرهنگی کشور نمود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، روز سه شنبه 13 مرداد ماه سال جاری مراسم گردهمایی تجلیل از پیشکسوتان ورزشی و فرهنگی کشور توسط شهرداری منطقه یک و موسسه مازیار ورزش به مدیریت ناصر عظمیمی از پیشکسوتان ورزش کشور در موزه داراباد برگزار گردید. در این مراسم که مقارن  با هفته ورزشهای پهلوانی بود با تلاوت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد سپس با ضرب زورخانه شور و حال ورزشی به خود گرفت، در ادامه ابتدا شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران با بیان حال و هوای صمیمانه این مراسم از برگزاری آن قدردانی کرد سپس امیر عابدینی رئیس اسبق فدراسیون فوتبال ایران از فداکاری مرحوم مازیار عظیمی از فعالان عرصه فوتبال کشور سخن گفت. در جمع میهمانان پیشکسوتان عرصه ورزشی و ورزشکاران بنام کشورمان از رشته هایی چون فوتبال، جودو، کاراته، کشتی، والیبال، ژیمناستیک حضور داشتند که از خانواده های 20 تن از پیشکسوتان ورزشی که در زمان حیات خود خادم ورزش کشور بوده اند ، همچنین تعدادی از معلمین ورزش که در توسعه ورزش کشور نقش مهمی داشته اند، با حضور مهندس کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک،  کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر مهرزاد حمیدی معاون وزیر آموزش و پرورش ، ناصر عظیمی و تعدادی از هنرمندان با اهدای جوایز از سوی کمیته ملی المپیک و وزارت آموزش و پرورش قدردانی شد.

گفتنی است دکتر نواییان مدیر موزه دارآباد ضمن ابراز خرسندی از میزبانی برگزاری مراسم، پیشکسوتان در عرصه های مختلف ورزشی را سرمایه های کشور خواندند و ارج نهادن به این عزیزان را وظیفه ای سنگین بر دوش جامعه و مسئولین دانستند. لازم به ذکر است شهرداری منطقه یک با همکاری موسسه مازیار ورزش خالق شاهکار بزرگی بود که باعث نهادینه سازی فرهنگ احترام به پیشکسوتان بخصوص عرصه ورزش در جامعه و حتی در خانواده های خود این عزیزان شد و به این پیشکسوتان جانی دوباره بخشید چرا که سطح روحی آنها که به دلیل کهولت سن و ضعف جسمانی شدیدا" نزول کرده بود . ما باید یاد بگیریم که قدر این عزیزان را تا زمانی که در کنار ما هستند بدانیم و به آنها احترام بگذاریم چرا که اینان گنجینه های ورزش ما هستند و اکنون دچار فرسودگی شده اند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.