برگزاری روز جهانی کودک در موزه دارآبادموزه دارآباد به دنبال اهداف زیست محیطی و نهادینه سازی فرهنگ احترام به حیوانات، طبیعت و محیط زیست از دوران کودکی اقدام به برگزاری ویژه برنامه روز جهانی کودک با اجرای برنامه های متنوع نمود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، به نقل از دکتر مجید نوائیان مدیر موزه دارآباد، اداره آموزش موزه دارآباد با همکاری اداره بازیافت شهرداری منطقه یک طی برنامه ای ویژه 8 اکتبر مقارن با روز جهانی کودک را گرامی داشت. مجید نوائیان افزود: با توجه به رسالت همیشگی موزه در زمینه محیط زیست و اهمیت آموزش این موضوع از دوران طفولیت مراسمی شامل آموزش مفاهیم مرتبط با حیات وحش ، احترام به حیوانات و لزوم اهمیت به آنها همچنین سایر مفاهیم زیست محیطی نظیر بازیافت ، آشنایی با انواع پسماند ، آموزش ارگامی ، ساخت بهترین ها از دورریختنی ها و برگزاری مسابقه برگزار می گردد.وی اضافه کرد: شرکت در مراسم با هماهنگی قبلی با بخش آموزش موزه به شکل رایگان می باشد و شرکت کنندگان می توانند از موزه دارآباد نیز به شکل رایگان بازدید نمایند.
لازم به ذکر است این مراسم روز سه شنبه 16 مهر ماه از ساعت 10 الی 12 در مکان موزه دارآباد به نشانی نیاوران، خیابان پورابتهاج شرقی، خیابان موزه برگزار می گردد و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی می توانند با شماره 96027011 داخلی 2 تماس حاصل نمایند.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.