برگزاری آیین رونمایی از کتاب پروانه های ایران


پروانه‌های ایران در موزه دارآباد رونمایی می‌شوند
 
کتاب «راهنمای میدانی پروانه‌های ایران» تألیف علیرضا نادری، عصر چهارشنبه (18 دی‌ماه) در موزه طبیعت و حیات‌وحش دارآباد رونمایی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک به نقل از دکتر مجید نواییان مدیر موزه دارآباد نشست رونمایی از کتاب «راهنمای میدانی پروانه‌های ایران» با حضور علیرضا نادری، مؤلف کتاب، امیرحسین بختیاری، مدیر مسئول انتشارات ایرانشناسی، مجيد نوائيان، مدير موزه طبيعت و حيات وحش دارآباد، بابک نیکخواه بهرامی، سردبیر سابق مجله نشنال جئوگرافی فارسی، عکاس و مترجم، آرمین ایثاریان، مستندساز و مديرعامل مؤسسه فرهنگي هنري ققنوس هنر و جمعی از دوستداران حیات‌وحش ایران در موزه دارآباد برگزار می‌شود. نمایش کلیپ مستند پروانه‌های ایران و بازدید از سالن پروانه‌هاي مجموعه دارآباد از دیگر برنامه‌های این مراسم خواهد بود.
کتاب «راهنمای میدانی پروانه‌های ایران» حاصل تلاش نادری در بیش از 500 سفر میدانی، جمع‌آوری هزاران نمونه پروانه و مطالعه مجموعه‌های علمی متعدد داخلی و خارجی در بیش از 28 سال گذشته است.
این کتاب به نوعی تنظیم شده  تا خوانندگان از هر منطقه کشور، قادر باشند گونه‌هایی از منطقه خود را در آن پیدا کنند. چارچوب ساده کتاب و نحوه ارائه  تصاویر پروانه‌های زنده  نیز سبب تسهیل استفاده از آن می‌شود. در این کتاب، تمامی گونه‌های پروانه‌ها (442 گونه) در پنج خانواده و 17 زیرخانواده که در ایران هستند، معرفی شده‌اند.
آیین رونمایی از کتاب «راهنمای میدانی پروانه‌های ایران» چهارشنبه (18 دی‌ماه) از ساعت 16 تا 18 در کافه روبرت واقع در موزه طبیعت و حیات‌وحش دارآباد برگزار می‌شود.

 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

بازدید کودکان کار و خیابان تحت پوشش مرکز پرتو منطقه یک از موزه دارآباد
03 تیر 1399
 

 

بازدید کودکان کار و خیابان تحت پوشش مرکز پرتو منطقه یک از موزه دارآباد

موزه دارآباد به عنوان یکی از مراکز تفریحی گردشگری منطقه پذیرای تعدادی از کودکان کار مرکز پرتو بود. به گزارش روابط عمو...

موزه دارآباد میزبان هر ساله پرندگان مهاجر
03 تیر 1399
 

 

موزه دارآباد میزبان هر ساله پرندگان مهاجر

موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص و داشتن تنوع گیاهی غنی هر ساله میزبان پرندگان مهاجر...

معرفی موزه دارآباد در برنامه تلویزیونی "در ایران " از شبکه جام جم
03 تیر 1399
 

 

معرفی موزه دارآباد در برنامه تلویزیونی "در ایران " از شبکه جام جم

موزه دارآباد به عنوان یک قطب گردشگری و طبیعت گردی شمال تهران از حضور گروه فیلم برداری برنامه تلویزیونی "در ایران&qu...

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.