باز پیرایی فضای سبز و سمپاشی درختان در موزه دارآباد


فضای سبز موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد با هدف حفظ محیط زیست و همچنین ایجاد زیبایی بصری برای بازدیید کنندگان بازپیرایی شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک ، مجید نوائیان مدیر موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد گفت : با توجه به اهمیت نگهداری و حفظ گونه های نادر درختان از انواع آفات و همچنین حفظ شادابی و زیبایی محیط موزه برای بهره مندی بازدید کنندگان،  بازپیرایی و سمپاشی درختان در ابتدای پاییز انجام شد.

وی عنوان کرد : موزه دارآباد دارای گونه های گیاهی همچون درخت پر ،، بید مجنون، انواع کاجها( دریایی، سیاه ژاپنی و نوئل) ، سدر لبنانی و سدر اطلسی اشاره کرد ، همچنین از درختچه ها اسپیره، یاس زرد، سنجد زینتی، شیر خشت، زرشک و مرواریدی ، قابل ذکر است که قدمت برخی از آنها قریب به پنجاه سال می رسد و اغلب به لحاظ ارزش گونه ای منحصر به فرد و خاص به شمار می روند.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.