بازدید مسئولین پژوهشگاه باستان شناسی دانشگاه تهران از موزه دارآباد


موزه دارآباد به عنوان یکی از موزه های تاریخ طبیعی که  شامل بخش های جانوری ، گیاهی ، حشره شناسی ، زمین شناسی ، نجوم و ... می باشد ، میزبان جمعی از مسئولین  پژوهشگاه باستان شناسی دانشگاه تهران بود.

به گزارش روابط عومی موزه ، به نقل از دکتر مجید نوائیان  ،آقای دکتر ده پهلوان عضو هیأت علمی گروه باستان شناسی دانشگاه تهران و  هیئت همراه طی نشستی  با هدف تعامل ما بین موزه دارآباد و بخش Zoo archaeloghy   ( جانور باستان شناسی) به مذاکره پرداختند ، در طی این جلسه موزه داراباد به عنوان یک  مرجع و مرکزی علمی همراه با گونه های متفاوت از حیوانات پیمان یاری رساندن  به این مرکز جهت  مورفولوژی وشناسایی حیوانات را بستند ، همچنین  به بازدید از سالن های مختلف موزه و آشنایی با نمونه های ایران پرداختند.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.