دات نت نیوک
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 14 آبان 1392
اهدای دو قطعه بلدرچین به موزه دارآباد

  اهدای دو قطعه بلدرچین به موزه دارآباد

امتیاز: Article Rating

موزه دارآباد در راستای نهادینه سازی فرهنگ احترام به حیات وحش و حفاظت از آن، از دریافت دو قطعه بلدرچین اهدایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موزه، یک خانواده تهرانی که یک جفت بلدرچین نر و ماده را در منزل خود نگهداری می کردند، به دلیل عدم توانایی در ادامه نگهداری از این پرندگان آنها را به موزه اهدا کردند. این پرندگان پس از بررسی کامل توسط کارشناسان و تکنسین های مربوطه بوسیله اهداکنندگان در برکه رهاسازی شدند.

گفتنی است بــِلدِرچین (نام علمی: Coturnix coturnix) پرنده‌ای کوچک از تیرهٔ قرقاولیان، راسته ماکیان‌سانان است. بلدرچین شناخته‌شده‌ترین گونۀ راستۀ ماکیان‌سانان است و پرهای خاکی و قهوه‌ای دارد. بلدرچین‌ها جثهٔ کوچک و خپلی دارند و زندگی بر روی زمین را ترجیح می‌دهند. از دانه‌ها ، حشرات و دیگر جنبندگان کوچک تغذیه می‌کنند. بر روی زمین لانه می‌سازند و بر پروازهای کوتاه و سریع قادرند، برخی گونه‌ها همچون بلدرچین ژاپنی و بلدرچین معمولی پرندگانی مهاجرند و توانایی پرواز در مسافت‌های طولانی را دارند. در برخی کشورها برخی گونه‌های بلدرچین در تعداد زیاد پرورش داده می‌شوند تا از تخم و گوشت آن‌ها استفاده شود و یا حتی در شکارگاه‌ها رها شوند. این پرنده در سکونت‌گاه‌های خود هم توسط انسان‌ها بطور گسترده‌ای شکار می‌شود تا از گوشت و پرهایش استفاده شود.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • اهدای دو قطعه بلدرچین به موزه دارآباد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.