انتقال اطلاعات علمی توسط کارشناسان موزه به رسانه ها


 موزه طبیعت وحیات حش ایران- دارآباد از نشر اطلاعات و مباحث علمی توسط کارشناسان خود در زمینه علوم مختلف به طرق مختلف خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موزه، با شروع سال تحصیلی جدید و در راستای تحقق اهداف آموزشی موزه، تلاش در جهت علم آموزی جامعه با بهره گیری از رسانه ها آغاز گردید. از این فعالیتها می توان به مصاحبه با واحد مرکزی خبر در خصوص تکثیر طاووسهای موزه توسط دکتر نواییان مدیریت موزه و کارشناسان، همچنین مصاحبه با شبکه های رادیویی توسط مهندس چیذری مدیر نمایشگاه که در خصوص گنبدهای نمکی ایران و گل فشان ها انجام گرفت اشاره نمود. گفتنی است این مصاحبه رادیویی 7 مهر ماه سال جاری به شکل تلفنی انجام گرفت که در طی آن چیذری اظهار داشت: گلفشانها یکی از پدیده های زمین شناسی می باشند که دارای یک یا چند دهانه آتشفشانی مانند بوده و از آنها گل سرد خارج می شود. همچنین گنبدهای نمکی ساختمانهای گنبدی شکل نمکی هستند که دارای هسته مرکزی از جنس نمک بوده و اطراف آن را سنگهای رسوبی پوشانده است.این گنبدها به وفور در استانهای هرمزگان، سمنان، فارس، قم و بوشهر دیده می شوند.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.