افتتاح بزرگترین رصدخانه خورشیدی تهران درهیومن پارک موزه دارآباد


موزه دارآباد به عنوان مرکزی علمی ، آموزشی و با توجه به موقعیت جغرافیایی خود امکان بازدید از بزرگترین و جدیدترین رصدخانه خورشیدی را برای بازدیدکنندگان خود فراهم نمود.

به گزارش روابط عمومی موزه دارآباد ، به نقل از دکترمجید نوائیان مدیر موزه ، در راستای تکمیل بخش آسترولوژی خود از افتتاح رصدخانه عمومی تهران به صورت ترکیبی( روز و شب) در یکی از مرتفع ترین نقاط پایتخت خبر داد.

وی افزود : این رصدخانه که مجهز به سیستم تلسکوپ ترکیبی با مقر جستجوگر خودکار با دو تلسکوپ مدرن، حرفه ای و قدرتمند است، مدرن ترین رصدخانه خورشیدی تهران خواهد بود و علاوه بر رصد خورشید، بازدیدکنندگان می‌توانند از رصد ماه سیارات و اجرام سماوی در آسمان شب تهران لذت ببرند ، همچنین در این مکان اولین و تنها موزه شهاب سنگ در کشور نیز به بهره برداری رسید.

موزه دارآباد همه روزه به جز شنبه ها از ساعت 8 الی 20 میزبان دوستداران آسمان می باشد.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.