اعلام عدم پذیرش گونه های جانوری زنده اهدایی توسط موزه دارآباد


موزه داراباد در پی شیوع  کرونا  در کشور به منظور جلوگیری از نشر این بیماری و احتمال انتقال ویروس به انسان و سایر حیوانات از پذیرش حیوانات اهدایی به این مجموعه ممانعت می کند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک به نقل از دکتر مجید نواییان،  در حالی که مطابق برنامه کاری موزه یکی از اقدامات به منظور حفاظت از حیات وحش دریافت گونه های جانوری اهدایی به بود که پس از شیوع کرونا در کشور این اقدام متوقف گردید. این مسئله به منظور حفاظت از سلامت سایر حیوانات موجود در موزه همچنین پیشگیری از انتقال این بیماری به انسان انجام می پذیرد. این ممنوعیت پذیرش تا اطلاع ثانوی در این مجموعه ادامه دارد.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.