دات نت نیوک
تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 آبان 1392
اضافه شدن 70 قطعه ماهی به مجموعه ماهی های موزه دارآباد

  اضافه شدن 70 قطعه ماهی به مجموعه ماهی های موزه دارآباد

امتیاز: Article Rating

 موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد از اضافه شدن تعدادی ماهی تثبیت شده در فرمالین در راستای تکمیل نمونه های موزه خلیج فارس خود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موزه، در نیل به جمع آوری کل گونه های ماهی ایران در موزه خلیج فارس به عنوان زیر مجموعه ی موزه دارآباد 70 نمونه ماهی تثبیت شده در فرمالین تهیه گردید و پس از بررسی توسط کارشناسان موزه آرشیو شد.از تعدادی از این ماهی ها می توان به بادکنک ماهی، کپور، رامک خط کمانی، پو پلنگی، چالباش اشاره کرد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • اضافه شدن 70 قطعه ماهی به مجموعه ماهی های موزه دارآباد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.