دات نت نیوک
تاریخ انتشار: جمعه 10 آبان 1392
اضافه شدن 50 نمونه سنگ، کانی و صدف به گنجینه موزه دارآباد

  اضافه شدن 50 نمونه سنگ، کانی و صدف به گنجینه موزه دارآباد

امتیاز: Article Rating

 موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد از اهدای تعدادی نمونه کانی، سنگ و صدف توسط مدیر موزه به سالن زمین شناسی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موزه، در راستای غنی سازی نمونه های موزه تعداد 50 نمونه مربوط به سنگ، کانی و صدف توسط دکتر مجید نواییان به بخش زمین شناسی اهدا شد. چیذری مدیر نمایشگاه با اعلام این خبر افزود: از نمونه های کانی می توان به انواع ژاسب و انواع عقیق، از سنگها به ابسیدین برفی، لاوا و گرانیت و از صدفها به کونوس، مورکس، اسپوندیلوس اشاره کرد.

گفتنی است این نمونه ها بعد از شناسایی در معرض دید عموم قرار گرفته است و علاقمندان می توانند با مراجعه به سالن زمین شناسی موزه و مطالعه تابلوها آنها، با این نمونه ها آشنا شوند.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • اضافه شدن 50 نمونه سنگ، کانی و صدف به گنجینه موزه دارآباد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.