دات نت نیوک
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 آبان 1392
اضافه شدن یک قطعه شتر مار به موزه دارآباد

  اضافه شدن یک قطعه شتر مار به موزه دارآباد

امتیاز: Article Rating

موزه دارآباد در راستای تکمیل نمونه ها و افزایش تنوع گونه های زنده در بخش خزندگان یک قطعه شتر مار شیرازی از دسته مارهای غیر سمی را به مجموعه خود اضافه نمود.

به گزارش روابط عمومی موزه، روز یکشنبه 19 آبانماه سال جاری، بخش خزندگان موزه یک قطعه شتر مار شیرازی با اسم علمی   Spalerosophis diademaرا به جمعیت مارهای خود  افزود. گفتنی است پولكهاي جلو پيشاني این مار  منقسم به چندين پولك كوچك ، داراي سه رديف پولك يك در ميان بين پولك پيشاني و پولك رسترال ، طول پولك پيشاني كمتر از فاصله پولك تا انتهاي پولك و كوتاهتر از پولك آهيانه و داراي 3 تا 5 پولك گونه اي و يك رديف پولك زير چشمي است. این مار تخمگذار بوده و زیستگاه آن مناطق صحرايي ، نيمه صحرايي و بوته زارها می باشد.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • اضافه شدن یک قطعه شتر مار به موزه دارآباد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.