اضافه شدن کتاب راهنمای میدانی بیماری های حیات وحش ایران به کتابخانه موزه دارآباد


موزه دارآباد به عنوان یکی از مراکز علمی در زمینه حیات وحش و با دارا بودن مجموعه تخصصی کتب زیست محیطی طبیعی از اضافه شدن کتاب راهنمای میدانی بیماری های حیات وحش ایران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک ، به نقل از دکتر مجید نوائیان مدیر موزه داراباد کتاب کاربردی " راهنمای میدانی بیماری های عفونی، متابولیک و انگلی رایج در حیات وحش ایران نوشته دکتر ایمان معماریان با هدف تکمیل کتب مورد نیاز عرصه محیط زیست و حیات وحش به گنجینه کتب کتابخانه موزه اضافه شد. مهسا کاظمی خواه مسئول کتابخانه موزه نیز به علاقمندان حیات وحش و محققین این نوید را داد که می تواننند این کتاب را هم در کتابخانه استفاده کنند و هم جهت خرید به این مجموعه مراجعه نمایند.
گفتنی است این کتاب ابتدا به معرفی راسته گوشتخواران، راسته فردسمان و زوج سمان می پردازد و در انتها تعدادی از بیماری های عفونی، متابولیک و انگلی آنها را مطرح میکند.

 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.