اضافه شدن کتاب "آبشارهای ایران" به کتب کتابخانه موزه دارآبادموزه دارآباد به دنبال تکمیل کتابهای مرتبط با محیط زیست و تجهیز کتابخانه تخصصی خود اقدام به اضافه کردن کتاب راهنمای میدانی"آبشارهای ایران" نمود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، به نقل از دکتر مجید نوائیان مدیر موزه دارآباد کتاب زیست محیطی راهنمای میدانی"آبشارهای ایران" نوشته "مجید اسکندری" از انتشارات ایرانشناسی چاپ سال 97 به کتب کتابخانه مجموعه اضافه شد. مهسا کاظمی خواه مسئول کتابخانه موزه با اعلام این خبر افزود: در این کتاب لیست بیش از 750 آبشار گزارش شده از ایران آمده است و تعداد بیش از 330 آبشار از آن ها به صورت مصور معرفی شده اند. هر صفحه به یک آبشار اختصاص یافته و کروکی مسیر دسترسی و مختصات جغرافیایی هر آبشار به صورت خطی و نقشه جغرافیایی مشخص شده است. برای هر آبشار نوع ریزش آن و سختی مسیر دسترسی آن با نماد مخصوص خود مشخص شده اند. دسته بندی نیز در قالب استانی و در هر استان بر اساس حروف الفبا مرتب شده اند. این کتاب برای علاقمندان به سفر ، به ویژه ماجراجویان در طبیعت و ایرانگردان و ایران دوستان مفید است.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.