اردوی تفریحی و علمی - آموزشی ویژه دانش آموزان به مناسب عید غدیر در موزه دارآباد برگزار شد


موزه دارآباد با همکاری خیریه سروش زندگی امام حسن مجتبی (ع) به مناسب عید غدیر اقدام به برگزاری تور یکروزه با هدف ارتقای سطح علمی و نشاط آفرینی در دانش آموزان تحت پوشش این خیریه نمود.
 


به گزارش روابط عمومی موزه، مجید نواییان مدیر موزه طبیعت و حیات وحش ایران- دارآباد از بازدید دانش آموزان تحت پوشش خیریه سروش زندگی امام حسن مجتبی(ع) از مجموعه خبر داد. 
نواییان گفت: این دانش آموزان که به همراه مادرانشان در این اردو شرکت کرده بودند ابتدا از کلیه سالنهای موزه بازدید کردند و با توضیحات کارشناسان با حیات وحش زنده و تاکسیدرمی موجود آشنا شدند، سپس به مجموعه سرزمین لاک پشتها واقع در محوطه موزه رفتند و تعدادی از پرندگان و پستانداران را از نزدیک لمس کردند.
دانش آموزان در انتهای بازدید در مراسم جشن تولدی که از سوی خیریه ترتیب داده شده بود حضور یافتند و لحظات شادی را کنار هم سپری کردند.


 

دیدگاه شما

0
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
 

اخبار و رویدادهای مرتبط

تکثیر طاووس ها در موزه دارآباد با موفقیت انجام شد
19 مرداد 1401
 

 

تکثیر طاووس ها در موزه دارآباد با موفقیت انجام شد

طاووس های موزه دارآباد با تلاش کارشناسان و تکنسینهای بخش زنده با بهره مندی از دستگاه جوجه کشی تکثیر شدند.

موزه دارآباد کارگاه آموزشی «شناخت محیط زیست ایران» را با همکاری دانشگاه تهران برگزار کرد
06 مرداد 1401
 

 

موزه دارآباد کارگاه آموزشی «شناخت محیط زیست ایران» را با همکاری دانشگاه تهران برگزار کرد

به دنبال اجرای اهداف آموزشی و علمی کارگاه آموزشی مشترک با هدف ارتقای سطح دانش محیط زیست ویژه دانشجویان در موزه دارآباد ب...

افعی البرزی به موزه دارآباد آمد
10 اردیبهشت 1401
 

 

افعی البرزی به موزه دارآباد آمد

مار سمی افعی البرزی کشف شده از یکی از مناطق تهران توسط ایستگاه آتش نشانی دزاشیب به مجموعه حیوانات زنده در بخش خزندگان مو...

 روزهای پرهیاهو پس از دو سال دوباره به موزه دارآباد آمد
31 فروردین 1401
 

 

روزهای پرهیاهو پس از دو سال دوباره به موزه دارآباد آمد

موزه دارآباد که به دلیل همه گیری بیماری کرونا به مدت دو سال از بازدیدهای دانش آموزی و هیاهوی بچه ها به دور بود با بازگشا...

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.