دات نت نیوک
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 05 بهمن 1395
یکی مرد جنگی به از ...

  یکی مرد جنگی به از ...

امتیاز: Article Rating

یکی مرد جنگی به از ...

خبر فوت محمد علی اینانلوی عزیز دوست خوب و همقدم در طبیعت گردی بسیار من را متاثر و ناراحت کرد چرا که وجود وی در عرصه های مختلف مثل محیط زیست ، هنر ، صداو ورزش جبران ناپذیر است.

سابقه طولانی محمد علی اینانلو در طبیعت گردی باعث تشکیل آرشیو بسیار غنی از عکس ، فیلم ها و خاطرات محیط طبیعی کشور ما ایران شده است .

اینانلو به تنهایی قادر بود در چندین زمینه ای متخصص و صاحب فن باشد.در طبیعت گردی بیش از 4میلیون کیلومتر با اتومبیل در جاده ها و زیستگاه های مختلف کشور به صورت هدفمند گردش داشت. در بخش آموزش و فرهنگ سازی با ایجاد موسسه طبیعت به تربیت تورلیدرها یا راهنمایان تور پرداخت و تعداد زیادی از اساتید بنام را جذب کرد همچنین دانش آموزان ، دانشجویان  و علاقه مندان زیادی را تربیت کرد. در حوزه های مختلف مثل تنوع زیستی ، پرنده نگری ، عکاسی ، فیلم برداری ، آفرود و... تبحر داشت. در عرصه صداپیشگی با صدای زیبایی که داشت، آهنگ صدا و نحوه بیان ایشان وقتی که همراه با توضیحاتی کارشناسانه می شد بسیار جذاب بود. در عرصه ورزش بخصوص در حوزه ورزش تخصصی خود (والیبال)، همچنین به عنوان مجری برنامه های ورزشی زبان زد بود. بررسی انتقادات کارشناسانه و ارائه راهبردهای اجرایی توسط ایشان می توانست نقش مهمی در ارتقای محیط زیست فرهنگ شهروندی و حوزه تربیت بدنی داشته باشد.

به لحاظ شخصیتی دوستی خوب و وفادار همچنین در طبیعت بسیار صبور بود ضمن اینکه نگاه احساسی به طبیعت داشت به طوریکه شاید ساعت ها محو تماشای یک گل می شد.

ضایعه درگذشت محمد علی اینانلو را به خانواده ایشان و به تمامی دوستان و علاقمندان به طبیعت تسلیت می گویم.

نوشته : دکتر مجید نواییان ، استاد دانشگاه و کارشناس محیط زیست

                                                                                                                                   

اشتراک گذاری
تصاویر
  • یکی مرد جنگی به از ...
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.