کامپتوزروس دایناسوری گیاهخوار با طول تقریبی 6 متر و ارتفاع 7/2 متر میباشد .ردپای این دایناسور در تشکیلات شمشک ( کرمان ) بر روی ماسه سنگهای موج دار با شیب 60 درجه دیده شده است . این ردپا مربوط به پای چپ دایناسور با 42 سانتیمتر طول ، 25 سانتیمتر عرض و 4 سانتیمتر عمق در اندازه واقعی آن می باشد. ردپای فوق در اردیبهشت سال 1380 توسط گروهی چهار نفره ( مهندس فرهاد رازی ،دکتر علی میثمی , مهندس امیرحسین چیذری ، مهندس سیامک خدابنده) از موزه طبیعت و حیات وحش ایران در محل قالبگیری شده و جهت مطالعات تکمیلی به موزه انتقال یافته است ..

 

 

 

 

موزه طبیعت و حیات وحش ایران در بخش های متعدد نمایشگر نمونه های زیستی متنوع ایران است و در سالن های آن پنج راسته پستانداران شامل خرگوشها، جوندگان، گوشتخواران، فردسمان، زوج سمان در 13خانواده در برگیرنده خرگوش، سنجاب، موش، سگ سانان، خرسها، راسو، کفتار، گربه سانان، اسب و الاغ، گوزن، گاوسانان، خوکها و فک ها بیش از 26 گونه از موجودات را به نمایش گذاشته است .
همچنین افزون بر 165 گونه پرنده از مجموع حدود 517 گونه پرنده شناسایی شده در ایران در سالن های موزه به نمایش در آمده است. از نمونه های قابل توجه و کمیابی که به مجموعه جانوری موزه اضافه شده پوست ببر منقرض شده ایران است.