دات نت نیوک
شنبه 29 دی 1397
شما اینجا هستید    اخبار
پنجشنبه 24 اسفند 1396
تعداد بازدید: 181
تعداد نظرات: 0

برپایی جشنواره آئینی " نوروزگاه شمیران" در موزه دارآباد

برپایی جشنواره آئینی " نوروزگاه شمیران" در موزه دارآباد
موزه دارآباد به عنوان یکی از مراکز فرهنگی و گردشگری شهر تهران همزمان با آغاز سال جدید از برپایی جشنواره آئینی "نوروزگاه شمیران" به همت معاونت اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی موزه، به نقل از دکتر مجید نوائیان مدیر موزه دارآباد جشنواره نوروزگاه شمیران با هدف معرفی آئینها، فرهنگ ها، آداب و رسوم و ورزشهای سنتی و بومی تهران و ایران توسط معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک در ایام نوروز در موزه دارآباد برگزار می شود. مهندس میثم غفاری ایل مدیر گردشگری شهرداری منطقه یک، در این خصوص گفت: این جشنواره همزمان با نوروز 1397 از روز سوم فروردین ماه به منظور حفظ آداب و رسوم و فرهنگ اقوام ایرانی با برپایی غرفه های عرضه محصولات فرهنگی محلی و جشن و سرگرمی گشایش می یابد. وی افزود: از مهمترین فعالیتهای جشنواره می توان به برپایی غرفه های صنایع دستی و سوغات فرهنگی، معرفی آداب رسوم اقوام مختلف و ارائه خدمات ورزشی با محوریت بازیهای بومی و محلی، معرفی خدمات و جاذبه های شهر تهران، ارائه خدمات سلامت محور به شهروندان و ارائه خدمات کودک نظیر نقاشی و بازیهای کودکانه اشار کرد.
گفتنی است جشنواره " نوروزگاه شمیران" در ایام نوروز97 از تاریخ سوم لغایت یازدهم فروردین ماه در موزه دارآباد به نشانی نیاوران، ابتدای خیابان پورابتهاج شرقی، بعد از خیابان شهید سباری(آجودانیه)، خیابان موزه برگزارخواهد شد.

تصاویر
  • برپایی جشنواره آئینی " نوروزگاه شمیران" در موزه دارآباد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار